It is 1.5 portion I will say.This one looks like 2 portion. So it’s $1.90 per portion.![]()
Look good .
Looks yummy
wow the color is jin keyi!
Home cook
Looks good.
Thank youwow the color is jin keyi!
You are right!Haven include after lunch washing cost
You are right. Takes 15mins to cook.Labor cost?………lol
1 hour, S$12.00 lolar……
Total S$15.80
Looks hojiak!!!
Haha you are right.ingredient is Keyi.
u forget to factor in water wasted to wash + detergent + time to cook also.